Menu

Teraz Tomasz!

Reaktywacja... kawał czasu później

6 latki do szkoły

tomkattkk

Każdy z nas słyszał już o tym, że 6 latki powinny iść do 1 klasy szkoły podstawowej. Część jest oczywiście za, reszta przeciw. Dzisiaj nawet oglądałem w telewizji jakąś kampanię, gdzie dzieci sześcioletnie mówią po kolei "ja też chce iść do szkoły". Ja też się dałem nabrać na to i zaczynałem rozmyślać, czy warto puszczać dzieci wcześniej czy nie. Ale przecież to zupełnie nie o to chodzi !!! Rząd chce wydłużyć wiek emerytalny. Już teraz mówi się o tym, że emerytura dla ludzi z pokolenia po 89 to rzecz wątpliwa. A przecież taki 6 latek idąc do szkoły idzie też wcześniej do pracy i można go zacząć wcześniej okradać i przedłużyć trochę ZUSowską utopię... Ot i cała polityka ! Sprytne, a zarazem obrzydliwe.

Komentarze (4)

Dodaj komentarz
 • Gość: [czaro] *.dynamic.chello.pl

  nie do konca tak jest. Moze jeszcze chodzić o ujednolicenie systemu oświaty z Europą

 • tomkattkk

  W takim razie czemu Unia wprowadziła taki system ? No właśnie po to, żeby mieć więcej dochodu na emerytury, które i tak prędzej, czy później nie będą wypłacane. No, ale zawsze można przedłużyć swój święty spokój na jakiś czas.

 • Gość: [czaro] *.dynamic.chello.pl

  najgorsze jest to, że większość krajów unii już teraz ma 67 lat jako wiek emerytalny:/ dokąd my zmierzamy....:(

 • tomkattkk

  Zmierzamy do normalności. Ale zanim nastąpi u nas normalny kraj musimy sięgnąć dna, żeby móc się od niego odbić. Ludzi muszą sobie w końcu uświadomić, że darmowe szkolnictwo, lecznictwo, zasiłki, zapomogi, dotacje nie istnieją. Tak samo system emerytalny nie może istnieć. On od początku swojego istnienia jest skazany na klęskę. Sęk w tym, że to klęska długo terminowa i wielu ludzi w to uwierzyło i wierzy do dzisiaj. Fakt faktem ktoś na tym kiedyś skorzystał, ale teraz ktoś musi dostać po dupie. No cóż cudów nie ma, za to jest twarda ekonomia.

© Teraz Tomasz!
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci